2 Mile All-Comers Cross Country 
Walnut, Ca
August 18, 2011
       
       
Male - Senior, Junior & Open Division
       
Place Runner Time Div. Place
1 Abraham Aldaraca - Junior 10:42 1
2 Edwin Partida - Senior 10:46 1
3 Luis Garcia -Senior 10:52 2
4 Adam Yarnell - Senior 11:11 3
5 Josh Macias - Junior  11:20 2
6 Ty Oshea - Junior 11:50 3
7 Sergio Perez - Senior 11:56 4
8 Dario Woldearegan - Senior 12:29 5
9 Luis Arteaga - Senior 12:32 6
10 Brandon Contreras - Senior 12:42 7
11 Carlos Cardenas - Junior 12:43 4
12 Miguel Rodriguez - Open 12:53 1
13 Mark Huang - Open 12:56 2
14 Aaron Harvey - Senior 12:59 8
15 Antonio Del Real - Senior 13:05 9
16 Kevin Nguyen - Junior 13:30 5
17 John Park - Junior 13:47 6
18 Danny Torres - Junior 14:21 7
19 Jorge Linares - Junior 14:21 8
20 Brent Harvey - Senior 16:13 10
21 Steven Wan - Open 17:09 3
       
       
Female - Senior, Junior & Open Division
       
Place Runner Time Div. Place
1 Nicole Cordero - Senior 14:30 1
2 Lizbeth Barcelo - Open 14:40 1
3 Mo Bowen - Open 14:58 2
4 Vanessa Aldaraca - Senior 15:06 2
5 Jade Mack - Senior 15:39.10 3
6 Stephanie Lozano - Open 15:39.8 3
7 Linda Kuroda - Junior 15:56 1
8 Gina Lopez-Gerlach - Open 17:08 4
9 Erina Hayashi - Junior 17:41 2
10 Claudia Navarro - Open 18:13 5
11 Jasmine Rojas - Senior 18:21 4
12 Karen Davis - Open 18:27 6
13 Nicole Guzman - Senior 19:25 5
14 Yazmin Maria Garcia - Junior 24:32 3
       
       
Male - Freshman, Sophomore & Youth Division
       
Place Runner Time Div. Place
1 Phillip Rocha - Youth 10:49 1
2 Austin Tamagno - Youth 11:01 2
3 Andrew Keyes - Sophomore 11:38 1
4 Xolan Brown - Youth 11:47 3
5 Zafir Abou-Zamzam - Youth 11:54 4
6 Andrew Wilson - Youth 11:58 5
7 Nicolas Landeros - Sophomore 12:05 2
8 Ricardo Sanchez - Sophomore 12:06 3
9 Ryan Khoury - Freshman 12:27 1
10 Steven Khan - Youth 12:46 6
11 Christopher Guzman - Sophomore 12:57 4
12 Boris Zeissig - Youth 12:58 7
13 Nathan Hangan - Freshman 13:18 2
14 Micah Harrison - Youth 13:40 8
15 Michael Peltier - Youth 14:45 9
16 Lenny Lara - Youth 15:33 10
17 Alex Miller - Youth 15:43 11
18 Mikey Leong - Youth 15:51 12
19 Nathan Justin - Freshman 15:58 3
20 Avery Brinkley - Freshman 17:33 4
21 Jake Weck - Youth 17:55 13
22 Stephen Payne - Youth 18:03 14
23 Dominique Torrez - Youth 29:47 15
       
       
Female - Freshman, Sophomore & Youth Division
       
Place Runner Time Div. Place
1 Claire Graves - Youth 12:43 1
2 Mikaela Ramirez - Youth 13:23 2
3 Grace Stanton - Youth 13:40 3
4 Monica Krakora - Sophmore 13:58 1
5 Jasmine Alexander - Youth 14:17 4
6 Olivia Paez - Youth 14:18 5
7 Michelle Krakora - Youth 14:31 6
8 Serena Gallegos - Youth 14:57 7
9 Sydney Sandoval - Youth 14:57.7 8
10 Martina Krakora - Freshman 15:02 1
11 Vanessa Ramirez - Youth 15:08 9
12 Pricella Poulter - Youth 15:11 10
13 Rosita Lizarde Macias - Freshman 15:17 2
14 Jaylene Canales - Youth 15:47 11
15 Caitlin Miller - Youth 17:45 12
16 Maya Barcelo - Youth 18:08 13
17 Anna Hernandez - Freshman 18:43 3
18 Maritza Esquivel - Sophmore 18:43.6 2
19 Rebecca Garcia - Freshman 24:24 4
20 Elysa Torrez - Youth 26:37 14